Jak usunąć ciążę?

Niechciana ciążą  – temat bardzo przykry, który w Polsce stał się do tego utrudniony. Wszystko przez wprowadzone zmiany w prawie. Na chwilę obecną lekarze boją się używać tabletek farmakologicznych, które mogłyby doprowadzić do usunięcia ciąży. Co jednak nie oznacza, że jest ona zabroniona w innych krajach, np. w Czechach. Wiele kobiet poszukuje odpowiedzi na pytanie odnośnie tego, jak usunąć ciążę w bezpieczny sposób. Czas więc udzielić niezbędnych wyjaśnień.
jak usunać ciązę sposoby

Jak pozbyć się ciąży?

Do wyboru jest aborcja farmakologiczna, czyli tabletki poronne. Pacjentka ma do wyboru dwa rodzaje takich tabletek. Jedne połyka się tradycyjnie, drugie można stosować dopochwowo. Tego typu medykamenty wywołują skutki podobne do naturalnego poronienia. Badania donoszą, że skuteczność aborcji farmakologicznej utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Chociaż wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim tygodniem ciąży ma się faktycznie do czynienia.

Jak pozbyć się niechcianej ciąży przy pomocy tabletek?

Zażycie tabletek poronnych doustnie lub dopochwowo dozwolone jest tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli ciąża zostanie potwierdzona testem, który można samodzielnie zakupić w aptece. Nie trzeba koniecznie udawać się do lekarza, jeżeli kobieta nie chce o tym nikogo informować. Dla pewności warto zakupić kilka takich testów, które będą w stanie potwierdzić lub wykluczyć ciąże.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zażyć tabletki wczesnoporonne w obecności bliskiej osoby. Ewentualnie, należy mieć przy sobie telefon, który pozwoli na kontakt z zaufanym lekarzem. Na ogół poronienia farmakologicznie nie powodują wystąpienia dużych powikłań, które mogłyby zagrażać życiu kobiety. Jednak lepiej zabezpieczyć się na wszelki wypadek.

Wśród przeciwwskazań do zastosowania tabletek poronnych, zalicza się:

 • anemia u pacjentki,
 • brak pozytywnego wyniku ciążowego,
 • ciąża pozamaciczna,
 • brak możliwości konsultacji lekarskiej,
 • stan upojenia alkoholowego.

Do którego tygodnia można usunąć ciążę farmakologicznie?

Skoro już wiadomo jak usunąć ciążę w domu, czas na to, aby sprawdzić do kiedy taki proces może zostać przeprowadzony. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakimi dokładnie środkami ma się do czynienia. Tabletek dopochwowych można użyć do dwunastego tygodnia ciąży, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że cały proces się powiedzie.

Tabletki doustne można przyjąć także do 12 tygodnia ciąży, jeżeli ktoś chce być pewny ich skuteczności. Jednak już po trzecim miesiącu ich skuteczność spada do 70%. Szacuje się, że maksymalny czas na zażycie tabletek, to 24 tydzień bez poważnych konsekwencji dla kobiety.

Jak przebiega aborcja farmakologiczna?

Właściwie to każda osoba już wie, jak pozbyć się niechcianej ciąży i jakie są domowe sposoby na usunięcie ciąży. Czas przyjrzeć się samemu procesowi, który będzie miał miejsce po zażyciu tabletek poronnych. Na co powinna przygotować się kobieta?

Po kilku godzinach od zażycia tabletek zaczną pojawiać się pierwsze bóle, które wiele kobiet określa mocą do tych porodowych. Nie ma jednak co negatywnie się od razu nastawiać, ponieważ wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, na jakim etapie zaawansowania jest ciąża oraz z jakim organizmem kobiecym ma się do czynienia. Co jednak nie oznacza, że będzie przyjemnie.

Każda kobieta może spodziewać się takich objawów jak:

 • silne skurcze macicy, jakie będą prowadzić do krwawienia z dróg rodnych,
 • zawroty głowy,
 • bóle brzucha o różnym natężeniu,
 • chwilowe pogorszenie ogólnego stanu zdrowia pacjentki,
 • może (ale nie musi) wystąpić podwyższona temperatura ciała.

Na pewno wystąpi obfite krwawienie, które oznaczać będzie oczyszczanie organizmu z zarodka. Całkiem możliwe, że wśród skrzepów krwi kobita zauważy u siebie części zarodka, jakie wydalać będzie kobieta. To normalna reakcja organizmu kobiety, jaka występuje po zażyciu takich tabletek.

Jak długo trwa zabieg usunięcia ciąży przy zażyciu tabletek farmakologicznych? Od kilku godzin do nawet dwóch lub trzech dni. Jeżeli kobieta zauważa u siebie krwawienie, które wcale nie ustaje, tylko się wzmaga, powinna skorzystać z możliwości konsultacji medycznej.

Kiedy można usunąć ciąże?

Teoretycznie, w Polsce, nigdy. Jedynym wyjątkiem może być zagrożenie dla życia kobiety. A i ten temat budzić może pewne obawy wśród lekarzy, którzy nie chcą decydować się na wykonanie stosownego zabiegu. Do niedawna można było pozwolić sobie na takie posunięcie, jeżeli było wiadome m.in., że płód ma bardzo poważne wady genetyczne i jego przyjście na świat tak naprawdę wiązać się mogło ze śmiercią.

Dzisiaj jednak takie sytuacje nie są możliwe, a pacjentki rzadko kiedy mają szansę na taki krok. Co jednak nie oznacza, że nie można zdecydować się na takie posunięcie. Nie brakuje bowiem stron, gdzie takie środki farmakologiczne można samodzielnie zakupić. Tabletki nie są tanie, ale gwarantują dużą skuteczność – o ile będą kupowane ze sprawdzonych stron.

O czym trzeba wiedzieć?

Aborcja farmakologiczna na ogół nie wymaga konsultacji medycznej. Jeżeli jednak kobieta zauważa u siebie nasilający się ból, powinna udać się do gabinetu ginekologicznego. Całkiem możliwe, że macica nie do końca się oczyściła i potrzebne będzie jej łyżeczkowanie. Może też okazać się, że aborcja farmakologiczna doprowadziła do pojawienia się stanu zapalnego macicy, który powodować będzie przykre dolegliwości. Nie ma więc co się zastanawiać, tylko jak najszybciej udać się do lekarza.

Z takimi przykrymi sytuacjami ma się naprawdę rzadko do czynienia. Trzeba mieć jednak ich pewną świadomość. Aby być pewnym tego, co należy zrobić. Może nie każda kobieta będzie chciała informować bliskie sobie osoby o tym, że usunie ciążę. Jednak przynajmniej jedna osoba powinna o tym wiedzieć. Warto postawić na partnera, który nomen omen jest również „winny” tej sytuacji. Tak, aby mieć pewność, że będzie jeszcze jedna osoba, która będzie w stanie zareagować, jeżeli coś pójdzie nie tak.

Chociaż z takimi sprawami ma się rzadko do czynienia. Wiele kobiet przeprowadziło zabieg aborcji farmakologicznej, bez informowania o tym lekarza.

5/5 – (9 głosów)
You have been successfully Subscribed! Ops! Something went wrong, please try again.

Wolnekobiety.net

Jesteśmy organizacja wspierającą zabieg aborcji farmakologicznej z wykorzystaniem tabletek poronnych.

Aktualności

 • All Post
 • aborcja
 • aborcja farmakologiczna
 • Bez kategorii
 • Jak usunąć ciążę
 • Tabletki poronne

© 2024 WolneKobiety.net